Jak długi przypon ? - forum żyłki haczyki plecionki opinie wedkuje.pl

wedkuje

utworzono: 2009/08/14 08:58

Jak długi przypon ?

Witam
Mam pytanie. Zapewne dla wielu banalne, ale przecież to w szczegółach diabeł siedzi. Rozmaiwałe jakiś czas temu ze znajomym odnosnie długosci przyponu i wyszło na to , że na grunt dajemy krótszy a na spławik dłuższy. Ale tak naprawdę wyszło , że ich długość...... na wyczucie. Czy mogę prosić o jakieś ifno czy istnieją jakiekolwiek parametry względem których dobiera się długość żyłki na przypon ?
Z góry dziękuję za info.
Na moim blogu znajduje się zdjęcie.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/14 09:35
U mnie na jeziorze podczas łowienia na grunt wedkarze zakladają przypony w zależnosci od rodzaju dna.Na mulistym przypony robią nawet i dwa razy dłuższe niż tam gdzie jest twardo. Podczas łowienia na wegorza np. na mule przypony maja ponad 60cm.Na splawik maja przypony okolo 25,30cm.Najczesciej kazdy ma swoj sposob,sam musisz wyczuć jak jest najlepiej.

zgłoś naruszenie

wysłano: 2009/08/14 11:25

niewiem jak nie zmieniam długości przyponów w zalezności od stosowanej metody.u mnie długość przyponu zawsze wynośi gdzieś 40 - 50 cm.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/20 23:31
Przypon powinien wynosić ok 20-25 cm :)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/21 09:14

Przypon powinien mieć długość dostosowana do warunków łowiska. Na twardym, stabilnym dnie, może to byc długość nawet 25 cm. Natomiast przy dnie grzązkim, mulistym, gdzie nie ma pod wodą pokrywy roślin, powinno to być około 50-60 cm, chyba ze na dnie jest kompletny syf, to nie rzucam w takie miejsce. Tają też długość można stosować na stabilnym dnie, tam gdzie występuje pokrywa roślinna. Ale czasem mozna też stosować nawet metrowy przypon. Wszystko jest zależne od rodzaju dna, roslinności podwodnej i ....... dpiszcie resztę.

zgłoś naruszenie

Reklama

wysłano: 2009/08/21 09:24
Wszystkowiedzący "GHOSTMIR".Czyli masło maślane.

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/21 10:03

Słuchaj robson - od jakiegoś czasu sie trochę przychrzaniasz. Odparuj od Ghostmira prosze. Zawiąz se przyponik 10cm i rzuć na muł, na dodatek załóż tak ze 60 gramów śrutu. Znowu bedziesz ekspercie książkowy cytował podręczniki?
Co ja takiego złego napisałem? Żechcąc utrzymać przynętę na powierzchni zarośli, lub na powierzchni mułu, trzeba uzywać długich przyponów? Czy może nie mam racji ze na twardym dnie wystarczy 25 cm? Co ty sie kurka wodna tak stroszysz jak ja cos napiszę. Był z ciebie spoko koleś, ale ci chyba ta moderka w termosie pokopała, bo sie jakoś ostatnio przegrzewasz. Odstąp mnie, a bżedziesz lepiej spał. Napisz cos mądrego, co zaobserwowałeś sam, czego nie czytałeś w madrych książkach, wtedy pogadamy. Nie wystarczy przeczytać kniżki pt "Wędkarz skuteczny", by kumać - panimajesz?

Pytał gość czym sie kierować w doborze długości przyponu, to odpowiadam i możesz mnie cmoknąc ekspercie:

PODSTAWOWYM I NAJWAŻNIEJSZYM KRYTERIUM DOBORU DŁUGOŚCI PRZYPONU, JEST RODZAJ DNA I POKRYWY ROŚLIN WYSTĘPUJĄCYCH W ŁOWISKU - MOŻNA PISAĆ WIĘCEJ, ALE TO JEST PODSTAWOWA WIEDZA, KTÓREJ NIE TRZEBA SZUKAĆ W BIBLIOTECE PANIE ROBSON!

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/21 10:04

Poza tym masło maślane to masz we łbie............... zamilknę, gdyż jestem ostoją spokoju....

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/21 12:28

Tak Mirek, to swój człowiek i przyznaję mu rację. Bezsensownym jest odpowadanie na post, nie wykazując sie wiedza, badz checia jej zdobycia, a irytowaniem innych uzytkownikow. Ale jak to mowia "Nie dokarmiac Trola" ;)

zgłoś naruszenie
wysłano: 2009/08/21 12:28
wysłano: 2009/10/29 23:10
wielu wędkarzy ma swoje przekonania jeżeli chodzi o przypony a prawda jest taka że długość przyponu dobieramy względem żerowania ryb czyli im częściej biorą tym możemy pozwolić sobie na krutszy przypon bo ułatwia on zacinanie, z koleji im żadsze są brania przypon powinien być dłurzszy...
np. na ukleje które biorą jak szalone urzywam krutki przyponów o długości nawet 5cm, wędkując leszcze którenie mają ochoty na żerowanie urzywam cieńkich długich przyponów o długości 35cm...
przypon nie powinien być dłurzszy niż 40cm poniewarz od tego momentu częściej pregapiamy sygnalizowanie brań...

pozdrawiam certa111

zgłoś naruszenie

Reklama

Żyłka Dragon Super Camou Match 300m

Żyłka Dragon Super Camou Match 300m - cena opinie sklep.wedkuje.pl align

Żyłka Dragon Super Camou Match 300m Kamuflażowa żyłka do łowienia metodą odległościową. Barwa, mieszanka ciemnego burgunda i czerni, czyni ją niemal całkowicie niewidoczną na tle mulistego d

cena: 15,00 PLN

wysłano: 2010/04/07 12:51

Długość przyponu zależy również od tego, w jakich warunkach łowimy:)

Ja osobiście łowię często na feedera na opasce i tam jest wręcz wskazane stosowanie długich przyponów:)

Podam przykład:

Siedzę od rana na rybach na Odrze na opasce z feederami i przez kilka godzin ani drgnięcia.

Zmieniam przynęty i NIC.

Przypon miałem długi na ok. 80 cm.

Postanowiłem, że zmienię długość przyponu.

Na zestaw założyłem przypon o długości ok. 120 cm.

W bardzo krótkim czasie złowiłem dwie piękne certy:)

Przypadek?

Nie sądzę.

Ponieważ nie rzadko miałem sytuację, że brania zaczynały się dopiero przy ok. 2 m przyponie.

zgłoś naruszenie

strona główna forum

Google